Bangkok’un filmlerden fırlamışçasına havalı çantacısı

Öyle bir an olur ki kendinizi bir film setinde bulursunuz.

Bir yerlerde gezmeye çıktıysanız bu hissi çok sık yaşamaya alışmanız gerekiyor. Bangkok’da geçireceğim son gün, belgesellerden aşina olduğum fakat nedense Tayland gezisi sırasında aklımın ucundan bile geçmeyen yüzen marketlerden birine gitmeye karar verdim. Hostel görevlisine ne yapmam gerektiğini sorunca yüzen marketlerin sadece öğlen 12:00’ye kadar açık olduğunu ve en yakın yüzen marketin 1,5 saat mesafede olduğunu öğrenince kalan son sabahımı buna ayırmaya karar verdim. Çok geç karar verdiğim için mecburen bir tur firmasıyla anlaşarak gitmek zorunda kaldım. Detayları geçiyorum.

Yukarıdaki havalı çantacı işte bu yüzen markette karşıma çıktı. Yüzen marketin yukarıdan fotoğrafını çekmeye çalışırken çıktığım bir terasta oturmuş, el emeği göz nuru çantalarını yapıyor ve satıyordu. Yüzüne bakmamla filmin içinde buldum kendimi. Nedensiz bir şekilde çok havalı gelen bu abimize “fotoğrafınızı çekebilir miyim?” diye sordum, gözleriyle onaylayınca böyle bir kare çıktı.

Damneon Saduak yüzen marketine bir daha yolum düşerse mutlaka çantacıyı bulup, bu fotoğrafı kendisine vereceğim. Umarım yolumuz tekrar kesişir.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir